Közelről a kineziológiáról

Plusz információk, ismeretek a kineziológiai oldáshoz ...

Betegségkulcs


Egyre elfogadottabb tény ma már, hogy a betegségeink mögött bizony lelki okok, negatív viselkedésminták húzódnak meg. A betegségek hozzák felszínre tudatalattink üzenetét, hogy oda kell figyelnünk saját belső igényeinkre, vágyainkra, valódi önmagunkra és érzéseinkre.

Alábbiakban átnyújtom a kulcsot néhány gyakori betegség lelki okaihoz, hogy egyszerűbb legyen mindenki számára megérteni az összefüggést a lelki okok és a testi tünetetek között. Ismerjük meg az okokat és annak tudatában elfogadhatjuk és elengedhetjük azokat. Javaslom, hogy a lelki tényezők olvasása közben gondolkozz el, a te életedben milyen - a leírtakkal azonos vagy hasonló - okok vezethettek a kialakult tünetekhez. Ennek felszínre hozása, felfedezése már egy hatalmas előrelépés a gyógyulásban! A kineziológia természetesen segít ebben,  tökéletesen kideríthetők az okok, de a kulcs mindenki kezében ott van. A választás lehetősége pedig adott.

kulcs.jpg

"ÁGYBAPISILÉS"

Alvás közbeni ágybapisilés a nappal visszatartott érzelmek (amelyeket a vizelet jelképez) felszabadulását jelenti. Gyermekek esetében az érzelmek visszafojtására azért kerülhet sor, mert fél a büntetéstől vagy attól, hogy másoknak nem fog tetszeni és ezért nem fogják szeretni őt.

Javaslat a szülőknek: Tudatosítsák gyermekük tekintéllyel szembeni (pl. tanár) érzékenységét, segítsék a gyermeket abban, hogy kiszabaduljon a túl nagy tekintély „karmai közül" és a hozzá intézett szerető szavak önbizalmát növeljék.


AGYDAGANAT

Elfojtott érzelmekhez, mély lelkifurdaláshoz, múltbéli szenvedésekhez kapcsolható. Az agy esetleg még mindig olyan gondolatokat, hiedelmeket vagy mentális sémákat rögzít, melyeknek már nincs létjogosultságuk. A betegség erőteljes érzelmi sokk következménye lehet, amely olyan emberhez köthető, akit nagyon szerettünk, olyasvalamihez, amitől korábban nagyon szenvedtünk, esetleg valakire/valamire utal, akivel/amivel szemben még mindig mély gyűlöletet, haragot, félelmeket, dühöt vagy frusztrációt érzünk. Az agydaganatos beteg hajlamos a csökönyös gondolkodásra, esetleg nem hajlandó látásmódján és azon változtatni, ahogy a valóságot kezeli.

Javaslat: Változtatni kell a zárkózottságunkon. Nyitott szívvel kell élnünk, ha meg akarjuk állítani a daganatot. Az élet állandó változásban van és mindig a legjobb felé törekszik. Saját személyes bizalmunk segít ennek a célnak az elérésében.


ÁJULÁS

A valóságtól való elmenekülést teszi lehetővé. Feladjuk, mert belefáradtunk abba, hogy nem tudunk helytállni, hogy nem bírunk megbírkózni a helyzettel. A félelem, szorongás, elbátortalanodás és tehetetlenség érzései felváltva gyötörnek bennünket. Félünk attól, hogy elveszítjük a hatalmat, az irányítást a dolgok felett.

Javaslat: Engedjük el a régi dolgokat, hagyjuk, hogy a múlt tényleg múlt legyen. Életünk folyjék tovább saját medrében és bízzunk benne, hogy minden a mi fejlődésünket szolgálja.


ANOREXIA

Az anorexia az élet teljes tagadását jelenti, ugyanis az étel maga az élet. Több életszimbólum is létezik: a víz, a táplálék, az anyaság (az anya), szeretet (szerelem), a női oldal. Ez a betegség erős és tudat alatti vágy arra, hogy elmeneküljünk az élettől. Rendkívül félünk attól, hogy nyissunk a minket körbevevő csodálatos élet felé. Tudat alatt arra vágyunk, hogy eltűnjünk, legkevésbé zavarva a többieket. Az anorexia (a kóros kövérség is), erős szeretethiányra vezethető vissza. Számos étkezési probléma okaként a jelen vagy múltbéli konfliktusoktól terhes anya-gyermek kapcsolat lehet az ok. Bosszúsak lehetünk, mert úgy érezzük nincs saját életterünk vagy nem tartják azt tiszteletben. Megértünk valamilyen bosszúságot személlyel vagy dologgal kapcsolatban, amelyet nem tudunk elkerülni és amit nem vagyunk képesek megemészteni. Az anorexia vágy az érzelmi táplálékra. Szeretetre és a bennünk élő anya feltétel nélküli elfogadására van szükség. Úgy érezzük nem vagyunk képesek irányítani a helyzetet (pl. anyától kapott szigor és kontroll) ezért ilyen extrém módon próbáljuk meg irányítani az eseményeket. Az anorexia anyai szimbólumra utal.

merleg.jpg

Javaslat: fokozatosan el kell fogadni a nőiségünket, női oldalunkat, a megérzéseinket, intuitív képességeinket. Meg kell tanulnunk szeretni az édesanyánkat, majd a saját testünket és a többi embert. Szervezzünk sok programot, sportoljunk, áldozzunk a hobbinknak.


FÜGGŐSÉG (alkohol, cigaretta, drog):

A függőség mindig mély belső ürességről árulkodik. Nem szeretjük magunkat, vagy úgy érezzük, hogy valamelyik szülő (esetleg mindkettő) elutasít. A függőséggel akarjuk betölteni az űrt, reménytelenséget, szomorúságot. A függőség tárgya tehát egy pótlék, amelynek segítségével ideiglenesen egy probléma nélküli világban élhetünk.

Javaslat: A legfontosabb lépés a helyzet felismerése. Igen sok szeretetre és bátorságra van szükség ahhoz, hogy szembeszálljunk a függéssel és felszámoljuk az életünket akadályozó rabságot. A feltétlen szeretet jelenti a gyógyulás kezdetét. A kötelességek nem rémítenek meg bennünket többé és újra kapcsolatba kerülök igazi lényemmel.


ALLERGIA

Vélhetően valakivel vagy valamivel (akár önmagunkkal) szemben ellenszenvet vagy agresszivitást élünk meg és ezt a problémát agyunk ily módon jelzi. Az allergiás reakciók mind a mentálisan megszüntetett érzelmek felszabadításai. Az allergia általában mély intoleranciát, türelmetlenséget jelez, néha az életben való teljes részvételtől való félelmet tükrözi. Az allergiás ember legfőbb jellemzője, hogy azt gondolja magáról, nincs harmóniában saját személyes értékeivel, nem fogadjuk el énünk egy részét és ez a tudat alatti ellenállás önmagunkkal szemben igen erőteljes. Az allergia jelentheti még az újtól, a kalandoktól való félelmet, az élettel szembeni bizalom hiányát. Összefoglalva az allergiát mindig valamivel (szimbolikus értelemben egy helyzettel, tárggyal, állattal) szembeni frusztráció, ingerlékenység okozza.

Javaslat: Figyeljünk az üzenetre: azt, amit el akarunk utasítani, inkább fogadjuk el, dolgozzuk fel, így az integrációs (elfogadás) folyamat beindul és az allergia idővel eltűnik.

Allergia állatokra (általában): Minden állat a szerelem egy-egy arcát jelképezi, ezért ha allergiásak vagyunk egy állatra, akkor ellenállást mutatunk a rá jellemző tulajdonságokkal vagy ösztönnel szemben.

Allergia antibiotikumra: Az antibiotikum feladata, hogy egy bizonyos életformát (pl. baktériumokat, vírusokat) megsemmisítsen bennünk. Ha allergiásak vagyunk rá, akkor visszautasítjuk a létezés bizonyos formáit, amelyek többé-kevésbé kellemetlenek.

Allergia méh- vagy darázscsípésre: Az a benyomásunk, mintha környezetünk folyamatosan kritizálna bennünket, mintha folyamatosan „csipkelődnének" velünk. Valódi csípés esetén (méh, darázs) kiszabadul belőlünk mindaz a negatív érzés és gyűlölet, amelyet mások támadásai miatt felhalmoztunk magunkban.

Allergia kutyára: Ha kutyákra vagyunk allergiásak, lehetséges, hogy bizonyos agresszivitást, erőszakot élünk meg a barátsághoz kötődő szexualitással kapcsolatban. Talán azért érezzük magunkat rosszul, mert nem tudjuk pontosan meghatározni bensőnkben a barátság és a szeretet-szerelem helyét. Ez a rossz érzés dühöt vált ki belőlünk, amely allergia formájában jelenik meg.

Allergia macskára: A macska a női oldalt, szexualitást szimbolizálja és minden alapvetően női tulajdonságot: gyengédség, báj, szelídség. Az allergia üzenete: e tulajdonságok valamelyikét nem toleráljuk vagy valaki mással kapcsolatban vagy saját magunkban.

Allergia - szénanátha: Általában pollenérzékenységet jelent. A pollen a virágok hímivarsejtje, mely a megtermékenyítés és a reprodukció szimbóluma. Előfordulhat, hogy tudat alatt elvetjük a szexualitás egy bizonyos formáját vagy annak bizonyos aspektusait - leginkább akkor, ha a szexualitással kapcsolatos érzéseink/elképzeléseink nem egyeznek a társadalom által elfogadott normákkal. Gyakori, hogy valami olyasmit kell megtennünk, ami egyáltalán nincs ínyünkre, mégis megtesszük, hogy másoknak örömet okozzunk vele. Készek vagyunk másokért bármire. Nehezen mondunk bármire is nemet. A szénanátha egyfajta manipuláció, manipuláljuk vele az embereket, hogy az történjen, amit mi szeretnénk. A szénanátha első megnyilvánulása néha olyan eseményekhez köthető, amelyet valószínűleg igen heves érzelmi reakció kísért. Amikor az évnek ugyanaz az időszaka visszatér, erre emlékezik a testünk és újra megjelenik az allergia. Fontos tehát, hogy tudatosítsuk ezt a bizonyos eseményt, hogy többet ne legyen szükségünk a betegségre.

Allergia tejtermékekre, tejre: Ha frusztrált a kapcsolatunk a saját anyukánkkal (vagy az anyai szerepet betöltő személlyel), mert úgy érezzük, nem felel meg az anyai szerepnek, ez magyarázatot adhat arra, miért lettünk a tejre allergiásak. Ha születésünk óta tejallergiánk van, meg kell vizsgálnunk azokat a félelmeket, amelyeket édesanyánk érezhetett akkor, amikor a szíve alatt hordott bennünket.


ÁLMATLANSÁG

Az álmatlanság egyet jelent az önmagunk elengedésével vagy elhagyásával való félelemmel. Bizonytalanságban élünk, pedig minden történést az irányításunk alatt szeretnénk tudni. Az életünk feszültséggel, szorongással, bűntudattal teli, s néha még egyfajta paranoia is úrrá lehet rajtunk.

almatlansag.jpg

Javaslat: Meg kell tanulnunk relaxálni, lazítani, feloldani a kontrollt, hogy az alvásnak és az álomnak helye legyen az életünkben.


ARANYÉR

Amikor fájdalmas az aranyér, akkor stresszt jelez, amikor vérzéssel jár, akkor a jókedv, életöröm elveszítését jelenti. Az aranyér arra irányuló vágy, hogy erőltessem a kiválasztást, mintha valamit nagyon erősen ki akarnánk valamit adni magunkból, viszont ugyanakkor vissza is akarjuk tartani. Az elutasítás, a magamtól való ellökés és az érzelem visszatartása, magunkban tartása között konfliktus alakul ki. Az aranyér oka lehet erős bűntudat vagy egy régi rosszul kifejezett, esetleg elfojtott feszültség, amelyet inkább megtartunk magunknak. Talán határidőket kell betartanunk vagy nehezen engedünk el dolgokat, nehezen bízunk az emberekben és úgy érezzük, kötelesek vagyunk kötelességeimnek, felelősségeimnek eleget tenni még akkor is amikor igényeinket szeretnék kifejezésre juttatni azért, hogy helyrehozhassak, kijavíthassak dolgokat.

Javaslat: Érdemes megtalálni a problémát és tudatosítani azt és elfogadni a kialakult helyzetet. Gondolatainkat és cselekedeteinket irányítsa a szeretet.


ASZTMA

Túlságosan ragaszkodunk emberekhez, vagy dolgokhoz, amelyeket nem vagyunk képesek elengedni. Esetleg megfullaszt a düh, az agresszió, amelyet nem akarunk megélni olyannyira, hogy az már a torkunkat szorongatja. Félhetünk attól, hogy valamiben, leginkább szeretetben hiányt fogunk szenvedni. Úgy érezzük torkon ragadtak, fulladozunk, megfulladunk egy szeretett lénytől vagy egy helyzettől. Életterünket túl szűknek érezzük. Esetleg vitában állunk valakivel és ez a folyamatos konfrontáció megmérgezi életünket. Korlátozottnak érezzük életterünket, mások elnyomnak bennünket. Az asztma ebben az esetben manipulációs eszköz. A többiek mindent meg fognak tenni, hogy megmentsenek bennünket. Az asztma egy múltbéli félelemhez, fullasztó szeretetnek megélt érzelemhez (főleg anyai szeretet), vagy egy kora gyermekkori elfojtott érzelemhez köthető. Ok lehet, a születés utáni első lélegzetvétel, ami esetleg nehézkes volt, a gyermek úgy érezte fulladozik, hogy megijesztették.

Javaslat: Kézbe kell venni életünket. Adjunk nagylelkűen és nyugodtan, minden erőlködés nélkül. Meg kell tanulni szeretni és elfogadni életünket és magunkat.


BŐRPROBLÉMÁK:

Ha a bőrön elváltozások vannak, akkor túlságosan is nagy jelentőséget tulajdonítunk mások véleményének. Bőrbetegséget „növesztünk", hogy egyfajta természetes korlátként távol tartsuk magunkat a környezetünktől. A bőrbetegségek gyakorta köthetők egyfajta elváláshoz, elszakadásélményhez.

Akné: Akné akkor jelenhet meg amikor érzelmileg és mentálisan is konfliktusban vagyunk saját magunkkal. Az irritációnak, elutasításnak, ellenérzésnek, félelemnek, szégyennek és bizonytalanságnak látható kifejeződése és arról tanúskodik, hogy nem fogadjuk el saját magunkat. Az akné összefügg önmagunk feltétel nélküli elfogadásával, az önszeretettel. Határt vonunk magunk köré és csak azokat az embereket eresztjük be, akikkel valóban jól érezzük magunkat. Úgy érezhetjük, hogy korlátoznak, esetleg a szüleink irányítanak és kontrollálnak bennünket (pl. fiatal korban).

akne.jpg

Ekcéma: Rendkívül érzékeny emberre vall. Az ekcémás ember nem tanulta meg szeretni önmagát és mivel fél attól, hogy megsérül, megbántják, ezért inkább mások elvárásai szerint él. Fél, hogy magára hagyják. Az ok gyakorta a magzatkorra vezethető vissza. Az ilyen ember fél mindenféle elszakadástól, elválástól. Túl nagy jelentőséget tulajdonít annak, hogy mások milyennek látják. Igyekszik kivívni mások szeretetét. Az ekcémával egyfajta fizikai korlátot emel saját maga és mások közé, hogy nehogy megbántsák.

Herpesz: több oka is lehet.

Oka lehet frusztráció, mert bizonyos dolgokat nem tudtunk megvalósítani, amelyekre nagyon vágytunk. Esetleg távol akarunk tartani valakit, mert nem akarjuk, hogy szexuálisan közelítsen felénk. Haragszunk magunkra, mert bántó dolgokat mondtunk valakinek. Szigorú ítéleteink vannak az ellenkező nemről és ezt a nem minden képviselőjére ráhúzzuk.

Mitesszerek: A mitesszerek annak a belső érzésnek külső kifejeződései, hogy mocskos, tisztátalanok vagyunk (a mitesszer kis zsírkidudorodások tetejükön fekete elszíneződéssel - kosszal). Alulértékeljük magunkat.

Pattanások: Az aknéval ellentétben a pattanások az egész test felületén megjelenhetnek. Akkor vannak pattanásaink, ha türelmetlenek vagyunk, a dolgok elébe akarunk menni és mindezt gyorsan. Ha a pattanásosodás erős gennyképződéssel is jár, akkor dühöt érzünk, forrongok belülről. Bosszúsnak, aggodalmaskodónak érezzük magunkat, talán belül szomorúságot is érzünk. Ha egész testünket elborítják a pattanások, akkor általános elkeseredettséget, levertséget élünk meg. Az arcon megjelenő pattanások egyéniségünkkel kapcsolatosak. Kiválogatjuk azokat az embereket, akiket közel engedünk magunkhoz.

Rosszindulatú melanóma: Testünk azon részén fejlődik ki, ahol úgy érezzük bemocskoltak. Az is lehet, hogy olyan eseményt éltünk át, amelyben úgy éreztük, elszakítottak valakitől vagy valamitől, ami kedves volt számunkra.

Szemölcs: Ez a sejtszaporulat azoknak az akadályoknak a felhalmozódását jelképezi, amelyeket mi magunk gördítettünk saját magunk elé. A kézfejen lévő szemölcsök azt jelentik, hogy nagyon szigorúan ítéltük meg magunkat. A szemölcsök megjelenése egy érzelmi űrt hivatott betölteni. Ha azt gondoljuk csúnyák vagyunk, a testünk bizony azzá is válik. Ez csupán a belső magatartásunk visszatükröződése. Ha szégyelljük, amit teszünk, vagy vágyunk valamire de nem tesszük meg, mert úgy érezzük nem érdemeljük meg, akkor bizony szemölcsök jelenhetnek meg rajtunk.  

Viszketés: A viszketés mindig irritációt jelent. Valami, ami a bőrünk alá hatolt egy bizonyos helyen, vagy belülről irritál bennünket. Bosszúságot érzünk a kielégítetlen vágyaink, igényeink miatt és türelmetlenné válunk, ezért vég nélkül vakaródzunk. Úgy érezzük a dolgok nem történnek elég gyorsan, pedig az élet erre sarkall. Ennek következményeként bizonytalanságot és lelki furdalást érzünk.


BULIMIA

Mértéktelen táplálkozás, hogy teljesen kielégítsük bizonyos vágyainkat, a szeretet és az érzelmek egy bizonyos formáját így vesszük magunkhoz. Egy mély érzelmi űrt próbálunk ily módon betölteni magunkban, mellyel nagyfokú önutálat is párosul, undorodunk magunktól, megvetjük magunkat. Félünk attól, hogy elveszítjük amink van és nem érezzük magunkat biztonságban, mert talán mások vagyunk, mint a többiek. Mivel folyton próbáljuk magunkat erősebbnek érezni az ételnél és az érzéseimnél, ezért folyton meghánytatom magam. A bulimia szorosan kapcsolódik az anyához (élet forrása), az anyai oldalhoz és az alkotáshoz. Lázadunk az anyánkkal szemben. Talán úgy érezzük, hogy anyánk fiatal korunkban túlságosan gyötört, ezért így akarunk előle elmenekülni. Lehetséges, hogy az elválasztást (szoptatás) cserbenhagyásként éltük meg. Úgy érezhetjük, hogy éhen fogunk halni és ezért falunk korlátlanul.

bulimia-kajak.jpg

Javaslat: Meg kell értenünk állapotunk okát és elfogadni azt. Értékelnünk kell magunkat és az életet, az ételt, mint az élet ajándékát, mely boldogságunkhoz vezet.


CELLULIT

A cellulit főként olyan nőknél fordul elő, akiknek a szervezete sok ösztrogént termel. A cellulit nem összekeverendő a celullitisszal (amely a bőrben és közvetlenül a bőr alatt elhelyezkedő szövetekben terjedő bakteriális fertőzés). A cellulit aggodalmakhoz, elfojtott érzelmekhez köthető. Olyan sajnálatot és ellenérzést jelezhet, amelyektől még nem szabadultunk meg, illetve utalhat a magunkkal vagy másokkal kapcsolatos elkötelezettségre is. Félünk attól, hogy elkötelezzük magunkat amellett az ember mellett, akit szeretünk és elutasítjuk az előrehaladást. Ez a félelem olyan eseményekből eredhet, ahol elhagyatottnak éreztük magunkat.

Javaslat: Érdemes megvizsgálni, hogy melyek azok az érzések, amelyek megakadályoznak bennünket abban, hogy előbbre jussunk és elfogadni, hogy ezeket lassan és óvatosan feldolgozzuk, beillesztjük a mindennapjainkba.


CIGARETTA

A cigaretta egyfajta védekezési forma, amely mély szorongásokat és félelmeket kendőz el. A cigaretta néha tudat alatt olyan kielégítetlen igényeinket próbálja pótolni, mint például az első szoptatások melegsége, az anyai szeretet. Anyánk nyújtotta megnyugvásra, biztonságra vágyunk. Dohányzunk, mert menekülni szeretnénk egy számunkra kellemetlen helyzet elől. Melyek azok a döntések, amelyeket nem vagyunk képesek meghozni? Mi miatt „fakó" és unalmas az életem?

Javaslat: Fel kell ismernünk valódi szükségleteinket és elfogadni, hogy lazábban kellene kommunikálnunk. Meg kell találni az érzelmi okot, ami a függőséget beindította, ezáltal nagymértékben megkönnyíthető a leszokás folyamata.


CISZTA

Ciszta akkor alakul ki, ha bűntudatunk, lelkifurdalásunk van egy múltbéli helyzet, esemény miatt, vagy ha fájdalmat, bosszúságot, szenvedést „dédelgetek" magamban. Az az elváltozás a megbocsátás elutasítását is jelentheti. A ciszták lehetnek olyan berögzült gondolatok megtestesülései, megszilárdulásai, amelyek egy bizonyos időszakban tudat alatt halmozódtak fel bennünk. Ezek védőfalként is szolgálhatnak számunkra, amelyekkel elkerülhetjük, hogy  bizonyos élethelyzetekkel vagy emberekkel szembe kelljen néznünk. Az egónkon mély seb keletkezett és a harag, a neheztelés mély cisztává szilárdult.

ciszta.jpg

Javaslat: „Megbocsátok magamnak (ezáltal képes leszek másnak is), szeretem magamat, a jövő felé fordulok, tehát békében vagyok önmagammal." Képesnek kell lennünk meglátni a megoldásokat, hogy minden jobban menjen az életünkben.


CUKORBETEGSÉG

Mivel a cukor a szeretet, gyengédséget és a gondoskodást jelképezi, a cukorbetegség belső szomorúsághoz hasonló érzésekről árulkodik. Ez a biztos szeretet hiányát, vagy szerelmi bánatot jelezhet, mivel előző sérüléseink miatt szükségünk van arra, hogy irányítsuk környezetünket, a körülöttünk élő embereket. A cukorbeteg ember általában több, egymást követő bánatot, csalódást él meg, vagy tudat alatt szomorúsággal átitatott, gyengédség nélküli, elfojtott érzelmeket. Keserűvé válik (keserűség) maga az ember, ezért úgy találja, hogy az élete túl keserű és ezt cukorral próbálja kompenzálni. Mivel nehezen fogadja el a szeretetet, túlterheltnek, egy irányíthatatlan helyzet foglyaként érzi magát, úgy érzi megfullad. Ezt a túltelítődést a vizeletbe választja ki. Nagy szeretet, érzelem, gyengédségigénye van, azonban nem képes reagálni vagy cselekedni abban a pillanatban, amikor szeretetet kaphatna. Esetleg érezhet nagy ellenállást egy olyan eseménnyel kapcsolatban, amelyet el szeretne kerülni, azonban úgy érzi ez nem lehetséges (pl. válás, elválás, költözés, vizsga, stb.)

Javaslat: Tegyük fel a kérdést magunknak. „Tisztában vagyok mindazzal a szeretettel, amit az emberek irántam éreznek? Az emberek szeretnek engem és ezt mostantól észre kell vennem. Elfogadom a múltat olyannak, amilyen volt."


CSUKLÁS

Belső lázadás, bűntudat megélése, vagy önmagunk elítélése. Valamire várunk, ami nem akar megtörténni és ettől frusztrációt érzünk. A csuklás köthető e valamilyen eseményhez? Például szénsavas ital ivásakor?

Javaslat: Nyugodtabban kell hozzáállni az élethez, meg kell tanulni az életet teljességében megízlelni, értékelni. „Elfogadom, hogy minden helyén van a világban, minden terv szerint halad:"


DADOGÁS

Lehetséges, hogy a dadogás egy gyermekkori érzelmi sokk vagy szexuális trauma eredménye. Ez nem feltétlenül szexuális zaklatást jelent, hanem, hogy tudatosan vagy tudat alatt valamilyen félelmet raktároztunk el magunkban, ami a szexualitáshoz köthető. A gyerekkorból eredeztethető nagyfokú bizonytalanság egyik szülővel kapcsolatos félelemből eredhet. Elfojtást, arra való képtelenséget takar, hogy uraljam a gondolataimat és az erős érzelmeimet.


DEPRESSZIÓ

A depresszió mély belső szomorúságot takar, olyan elfojtott érzelmek felhalmozódását jelenti, amelyek konfliktust okoznak a test és a lélek között. Depresszió esetén folyamatosan a múltban élünk, nem vagyunk képesek túltenni magunkat valamin. Haszontalannak érezzük magunkat. A depresszió oka általában a körülöttünk lévő dolgokban keresendő, egy élethelyzetben. Lehet szó arról, hogy félünk valami elvesztésétől vagy valami súlyos vita uralja a közvetlen környezetünket. A depressziós emberek nagyon érzékenyek, úgy érzik a környezetük megfojtja őket. A depresszió tudat alatt a környezetet manipuláló eszközzé is válhat.

konnyes_szem.jpg

Javaslat: Vizsgáljuk meg, hogy gyerekkorunkban volt e életünkben valami nagy feszültség, nyomás, esetleg olyan jelentős megélt esemény, ami miatt hiábavalónak érezzük magunkat. Esetleg tudjuk e merre tart az életünk? Kilátástalanok vagyunk? Ne meneküljünk a valóság és kötelezettségeink elől, az sehova sem vezet. Fontos, hogy tudatában legyünk kötelezettségeinknek. Meg kell keresni a depresszió valós okát, forrását. Mindannyian egyszeriek és megismételhetetlenek vagyunk rendkívüli belső értékekkel. Vissza kell nyerni saját magunk és az életünk feletti irányítást. Minden adott sorsunk megváltoztatására, bármikor. Felelősséget kell vállalnunk életünk felett.


DERÉKTÁJI FÁJDALOM

Az itt jelentkező fájdalmak anyagi (munka, pénz, javak) és érzelmi bizonytalanságról tanúskodnak. „Attól félek, hogy hiány fogok szenvedni valamiben." „Sosem fog sikerülni!" Annyira el vagyunk foglalva az anyagi dolgokkal, hogy szomorúnak érezzük magunkat, ami fájdalommal tölt el. Az is előfordulhat, hogy saját magunkat az általunk birtokolt anyagi javak függvényében értékeljük. Hajlamosak lehetünk túl sok terhet a vállunkra venni és elfecsérelni az energiánkat. Minden vágyunk, hogy szeressenek, ezért mindent megteszünk ennek érdekében, illetve túl sokat foglalkozunk mások véleményével. Előfordulhat, hogy aggódunk másokért és hajlamosak vagyunk a problémáikat magunkra venni, hogy segítsünk nekik. Esetleg nehezen birkózunk meg a változásokkal, a velünk történő új dolgokkal. Gyakran rugalmatlanságra, merevségre utal, azt szeretnénk, ha a mi szájízünk szerint támogatnának minket.

Javaslat: El kell fogadni, hogy a többiek csak a saját eszközeikkel, saját módjukban és lehetőségeik szerint tudnak bennünket támogatni és rájövünk, hogy valójában minden támogatást megkapunk, amire szükségünk van. Mivel ez a betegség pihenést igényel, használjuk ki azt arra, hogy megvizsgáljuk mi történik életünkben. Tegyük fel a következő kérdéseket: „Hajlamos vagyok másokat hibáztatni a saját problémáim miatt? Veszem a fáradtságot, hogy hangot adjak az igényeimnek?" Egyetlen valódi támaszunk csak saját magunk.


EPEKŐ

Belső keserűséget, kínt, agresszivitást, érzéketlenséget, ellenérzést, frusztrációt és elégedetlenséget takarhat, amelyet önmagunkkal vagy másokkal szemben érezhetünk. A kövek mindig mélyebb fájdalomról árulkodnak. Kikristályosodott, kő formájában megjelenő energiák, hosszú évekig táplált és felhalmozódott nagyon kemény gondolatok és érzések. Nem vagyunk magunk urai, ezért vannak epeköveink.

Javaslat: Ki kell szabadulni a múlt fogságából, szelídebben kell viselkedni és gondolkozni, nyitottabbá kell válni.


FEJFÁJÁS

A fejfájásnak számos oka lehet. Például kényszerítjük magunkat arra, hogy valamilyenné váljunk, vagy valamit megtegyünk. Mentálisan túl erősen próbálunk valamit elérni, vagy rögeszmésen az esetlegesen bekövetkezhető dolgokra koncentrálunk és aggódunk amiatt, hogy mi vár ránk a jövőben. Esetleg nagy nyomást okozó események résztvevői voltunk. Az is előfordulhat, hogy kudarc ért, kétségek gyötörnek, utáljuk magunkat, amely kritikát, sőt inkább önkritikát eredményez. Szigorúan ítélkezünk magunk felett és saját magunkat vágjuk fejbe. A fejfájás kialakulhat az elfogadhatatlannak hitt gondolatok, érzések megtagadása miatt is.

fejfajas.jpg

Talán túl gyorsan akarok haladni, túl sok dolgot akarok egyszerre megérteni, minden kérdésre azonnal szeretnénk választ kapni. Az is lehet, hogy nem érkezett el a megfelelő idő és nagyobb türelemmel kellene lenni. A fejfájás „beszorult" negatív gondolatokat jelez, mint például a bizonytalanság, túl nagy ambíciók, a tökéletességre való törekvés, rögeszmés vágy. Esetleg egy probléma elől való menekülés mentsvára is lehet egy fejfájás, amivel nem akarunk szembenézni. A homlok területét érintő fejfájás munkahelyi, vagy valamilyen társadalmi szereppel kapcsolatos helyzethez kötődik. Ha a fájdalom a fej két oldalán jelentkezik, akkor inkább érzelmi területen lehet a probléma.


FELEDÉKENYSÉG

Feledékenység esetén ragaszkodunk a múlt bizonyos eseményeihez vagy szereplőihez, amelyekről már le kéne válnunk. A múltban élünk ahelyett, hogy a jelen pillanatot élveznénk. Az is lehet, hogy annyira foglalkoztat bennünket egy bizonyos dolog, hogy nem vagyunk képesek a teljes jelenlétre. Kulcs, pénztárca, táska elvesztése esetén az identitásunk kereséséről beszélhetünk, vagy saját magunk büntetése esetleges kihágásaink miatt (édességet ettünk például).

Javaslat: Meg kell tanulni elengedni a dolgokat és az embereket, békén hagyni a múltat. Ki kell nyílni a jelen élet szépségeire, ami körülvesz bennünket.


FOGFÁJÁS

A fogproblémák döntésekhez kapcsolódnak, leginkább akkor, ha fáj a fogunk. Elhalasztjuk a döntés meghozatalát, mert a választás következménye félelemmel tölt el bennünket, elbizonytalanít. A fogfájás személyes felelősségünkhöz kapcsolódik, hogy képesek vagyunk e döntéseket meghozni, hogy nem félünk e attól, hogy mi lesz később, mit hoz a jövő. Ha heves fogfájás gyötör bennünket, nagyon is lehetséges, hogy dühösek vagyunk amiatt, mert nem vagyunk képesek kifejezésre juttatni azt, amit szeretnénk. A fogkő belső agressziót jelez, egy olyan lázadást, amit nem orvosoltunk és újra és újra a felszínre tör.

Javaslat: Tudatosítsuk magunkban, hogy ha kinyilvánítjuk igényeinket, vágyainkat, akkor a kínzó fogfájásoknak nem lesz többé létjogosultságuk. Mindent tudatosan kell megszemlélni, ami az életünkben történik, hogy megértsük a világunkat irányító törvények lényegét.


FRIGIDITÁS

Általában mély trauma vagy belső konfliktus húzódik meg a háttérben. Középpontjában a félelem áll - félelem az örömtől, amely szemérmetlennek tüntethet fel, félünk önmagunk teljes átadásától, a kontroll elvesztésétől. Gyakran gyerekkorban megélt szexuális visszaélés, zaklatás vagy olyan szülői nevelés következménye, amely azt sugallta, hogy a „szex rossz dolog" vagy abból a hitből fakad, hogy a „szerelem és a szex nem férnek meg egymás mellett." Minden szülői kijelentés, így ez is elraktározódik tudatalattinkban.

Javaslat: Vizsgáljuk meg, hogy a családunkban, hogyan viszonyultak a szexualitáshoz. Esetleg szükséges rosszként beszéltek róla? Hogy nem okoz sosem örömet? Egy legalacsonyabb szintű emberi ösztönnek tekintették a családban? Esetleg gyermekként szexuálisan kihasználtak? Tudatára kell ébredni, hogy a szexualitásban nincs semmiféle szemérmetlen vagy rossz dolog, sőt szép és egészséges dolog pláne, ha két olyan ember között jön létre, akik kölcsönösen szeretik és tisztelik egymást.


FÜLFÁJÁS

Akkor lép fel, ha valami olyat hallottunk, amitől megbántódtunk, ingerültté tett, vagy bánatot okozott. Esetleg úgy érezzük, senki nem akarja meghallgatni, amit mondani szeretnénk, esetleg mások nem mondanak nekünk olyan dolgokat, amiket hallani szeretnék (pl. bókok) és ettől csalódottak vagyunk. Fülfájás többnyire akkor alakul ki, amikor kritikát kapunk. Ha a fülek fertőzöttségéről van szó, akkor valami olyan dolgot hallottunk, ami ingerültté tett minket, kibillentett érzelmi egyensúlyunkból, konfliktust, diszharmóniát okozott. Ha fülgyulladásról van szó, akkor tehetetlennek érezzük magunkat a hallottakkal kapcsolatban. Gyakori a fülfájás az olyan gyermekeknél, akik mindenbe be vannak avatva, ami a felnőttek dolga. Minden előttük zajlik, mindent hallanak. A fülfájás egy eszköz, mellyel függetlenítjük magunkat a hallottaktól, hogy a jövőben biztonságban érezzük magunkat.

fulfajas.jpg

(A fülcsengés, fűlzúgás jelzi számunkra, hogy ideje lenne belső hangunkra hallgatni.)



Folytköv.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 13
Heti: 55
Havi: 303
Össz.: 196 165

Látogatottság növelés
Oldal: Betegségkulcs
Közelről a kineziológiáról - © 2008 - 2024 - kinezem.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »