Közelről a kineziológiáról

Plusz információk, ismeretek a kineziológiai oldáshoz ...

A kineziológiáról közérthetően


A kineziológia szó maga görög eredetű, jelentése mozgástan, mozgással foglalkozó tudomány. Nade, hogyan jön a mozgás a kineziológiához és a stresszoldáshoz? Ha jól átgondolod, az élet maga a mozgás. Gondolataink, a külvilágból érkező ingerek, érzelmeink mind-mind cselekvésre, mozgásra késztetnek (pl. érzelem hatására leülök, vagy felállok, vagy esetleg elszaladok, stb.). A légzéssel járó mozgás pedig különösebb magyarázatot nem igényel, létezésünk alapja. A mozgás harmóniája, egységének megteremtése tehát nélkülözhetetlen.

A kineziológia célja a testi-lelki, külső-belső energiák összehangolása, kiegyensúlyozása. Feladata a mozgással kapcsolatos gátló tényezők megismerése, a berögződések feloldása és a serkentő erők mozgósítása.

A kineziológiai korrekciók gyakorlatainak jelentős része ezt a célt szolgálja: a mozgás, a mozdulatok harmonizáló hatását használja ki.

Mi történik egy kineziológiai vizsgálat, oldás során?

Amikor úgy döntesz, hogy megoldandó problémáddal, betegségeddel kineziológushoz fordulsz, a következőket tapasztalhatod.

Megfogja a két karodat és megkér téged, hogy tartsd őket. Ezután ujjaival különböző kérdések feltétele mellett figyeli és jegyzeteli az egyes reakciókat. Ez az ún. manuális izomtesztelés, mely túlnyomó részt a felkaron lévő elülső deltaizmok „mozgásából” dolgozik. Mit is jelent ez?

Fogantatásunk pillanatától kezdve tudatalattink rögzíti minden bennünket ért külső ingerre adott testi válaszainkat. Ha az életünk során először megjelent adott ingerre az ösztönös cselekvésünk eredménye az, hogy életben maradtunk, az agyunk ezt rögzíti és tárolja, hiszen legfőbb célja a túlélés. Életünk folyamán valamennyi az első megtapasztaláshoz hasonló inger, vagy körülmény ezt a tárolt információt, viselkedési mintát hívja elő agyunkból. Ez minden esetben igaz, még akkor is, ha ez a bizonyos cselekvési válasz anno feszült idegállapottal, stresszel párosult, mert a lényeg, hogy akkor túléltük, tehát most is túl kell élni. Ezért van az, hogy bizonyos helyzetek, körülmények, személyek, stb. olyan reakciókat okoznak szervezetünkben, olyan cselekvési magatartást váltanak ki, amit néha még mi magunk sem értünk (pl.: indokolatlan félelem a bezártságtól, munkahelyi szorongás, légzési nehézségek, stb.).

A stresszhelyzet első pillanata izomernyedést okoz a testben (nem bírom, nem akarom, feladom, stb.). Nem véletlenül mondjuk egy rossz hír közlése előtt: „Előbb ülj le!.” Testünk NEM-et mond az adott ingerre, izmaink elgyengülnek. Örömérzet, eufória, boldogság esetén izmaink összehúzódnak, ugrándozunk, akár táncolunk örömünkben. Teljes testünkkel IGEN-t mondunk a helyzetnek, az eseményeknek.

orom.jpg

Eljutottunk az izomtesztelés lényegéhez. Mivel tudatalattink tárolja valamennyi, életünk során (akár előző életekből is) átélt érzelmi és cselekvési reakciónkat (stressz, vagy öröm/boldogság) ezért az agyunk közel hasonló körülmények között előhívja ezt a bizonyos programot, tehát elernyeszti vagy éppen összehúzza az izmokat. A kineziológiai tesztelő ezeket az izommozgásokat érzékeli a vizsgálat során. Nem szükséges mégegyszer a fizikai valójában megélnünk az eseményeket, a rá való emlékezés, gondolat vagy akár vizualizáció már az agynak ugyanolyan valóságos és megélt. Az izomreakció ekkor sem marad el. Kérdéseinkre „igen” és „nem” válaszokat kaphatunk az izmok visszajelzései által.

Az izomtesztelés rendkívül kíméletes módszer, melynek segítségével 99%-os pontossággal kideríthető az adott probléma (betegség, emberi magatartás, tanulási nehézség, párkapcsolati problémák, stb.) kiindulási oka, az a kezdeti helytelen beidegződés, ami akár a későbbi testi tüneteket is okozza. A berögzült helytelen viselkedési minta a kitesztelt életkorban a kineziológia eszközeivel (korrekciók, vizualizáció, eszenciák) hatékonyan módosítható pozitív élménnyé, élethelyzetté. Ezt nevezzük oldásnak. Tudatosítjuk a kiindulási okot, mint blokkot (csomót) és kioldjuk, „átprogramozzuk” azt pozitív, valós, megélt élménnyé. Az oldás következményeként olyan hasznos és pozitív energetikai folyamatok indulnak meg lényünkben, ami a test öngyógyítását és gyógyulását eredményezi.

Az oldás megerősítésére gyakran otthoni „házi feladatok” elvégzése javallott. Ezek mindegyike a kineziológiára jellemző egyszerű és kíméletes módszerek: mozdulatok, gyakorlatok, pozitív megerősítések, eszenciák, stb.


A kineziológia az alább esetek és panaszok esetén nyújt hatékony segítséget:

 - folyamatosan fennálló stresszhelyzet, feszültség

 - gyakori fáradtság, levertség érzése

 - indokolatlan, tartós rossz hangulat, depresszió

 - szorongás, pánik, rögeszme, függőség (cigeretta, alkohol, stb.)

 - allergia, asztma

 - tanulási, koncentrálási nehézségek

 - alvászavarok

 - kapcsolati és kapcsolatteremtési problémák

 - fogantatatási problémák, meddőség

 - önbizalomhiány

 - kényszeres gondolatok, szokások

 - fájdalomérzetek a test különböző területein

 - már kialakult betegségek

 - illetve minden egyéb diszkomfort érzés és testi tünet esetén.









Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 3
Heti: 59
Havi: 217
Össz.: 196 079

Látogatottság növelés
Oldal: A kineziológiáról közérthetően
Közelről a kineziológiáról - © 2008 - 2024 - kinezem.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »